Gdy opadły emocje po Pikniku Rodzinnym, przedszkolaki ze swoimi Ciociami, wyruszyły na wyczekiwane przez wszystkich wycieczki. Dzieci z grup „Żabki”, „Sówki” i „Wiewiórki” wybrały się w podróż do leśnej chatki “Natura wzywa” w gminie Zaręby. Przedszkolaki z grup „Pszczółki”, „Motylki”, „Biedronki” i „Jeżyki” pojechały do „Wioski pod Kogutem” do Krępy k. Zalesia Górnego. Pogoda była dla nas łaskawa. Przed wyjazdem dzieci przypomniały sobie zasady zachowania podczas pobytu poza miastem, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Przejazdom autokarowym towarzyszyło dużo emocji. 

Na miejscu, w pięknych okolicznościach przyrody, na Żabki, Sówki i Wiewiórki czekały liczne atrakcje. Głodne owce, kucyki i króliki nawoływały dzieci ze swoich zagród. Po czasie spędzonym ze zwierzętami, dzieci zamieniły się w prawdziwych rolników. Każde z dzieci posadziło swojego pomidora. Dzieci pierwszy raz brały też udział w leśnych podchodach. Tyrolki i  zwodzone mosty też nie były im straszne. Nie zabrakło czasu na zabawę na leśnym placu zabaw. W przerwach, przedszkolaki pałaszowały przekąski w namiocie.

Na nasze Pszczółki, Motylki, Biedronki i Jeżyki w „Wiosce pod Kogutem” również czekało dużo atrakcji. Dzieci zwiedzały mini ZOO. Poznały wiele gatunków zwierząt. Niektóre z nich witały je okrzykami! Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o koszatniczkach, czarnych kurach, lamach, żółwiu błotnym, jeleniach, pawiach i wielu innych zwierzętach. Podczas warsztatów samodzielnie filcowały wełnę w baliach. Zrobiły też baranka, starannie operując wełną. W przerwach, zajadały przekąski w wiejskiej wiacie i z entuzjazmem korzystały z placu zabaw.

Wszystkie aktywności i sprawiały dzieciom przyjemność. Zabawy zaspokajały naturalną potrzebę ruchu i ciekawość poznawczą. Wspólnie spędzony czas i aktywności integrowały grupy. Dni spędzone w leśnej chatce “Natura wzywa” i w „Wiosce pod kogutem” były pełne emocji i niezapomnianych wrażeń.