W ramach akcji „Posadź kwiatek” dzieci sadziły kwiatki. Akcja miała na celu zainspirować przedszkolaki do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszego przedszkola.
Dzięki uprzejmości firmy PNOS z Ożarowa Mazowieckiego, każda grupa otrzymała własna skrzynkę z ziemią, do której dzieci wysadzały przyniesione wspólnie z rodzicami sadzonki kwiatów. Dzieci aktywnie spędziły czas na dworze, a podczas sadzenia, rozpoznawały rośliny za pomocą zmysłów (wzroku, węchu), ucząc się jednocześnie podstawowych zasad ogrodnictwa. 
Efekt mówi sam za siebie. Ukwiecone wejście do przedszkola cieszy oko, a nasze przedszkolaki podczas codziennych spacerów, mają okazję doglądać grupowe rabatki. 
 
ZBIORY
 
 
SADZENIE
 
 
 
 
 
 
 
 
PIELĘGNACJA
 
 
 
 
 

PNOS w Ożarowie Mazowieckim Sp. z o.o.

ul. Ożarowska 40/42, bud. F, Duchnice
05-850 Ożarów Mazowiecki